Najbliższe mecze

 

 

Ostatnie wyniki 2020/2021

GKS Gryf Policzna – Zwolenianka Zwoleń 4:3 Gracja II Tczów – Zwolenianka II Zwoleń 3:3

Zwolenianka B1 – AS Radomiak 1:5

Skaryszewianka Skaryszew – Zwolenianka C1 3:5

Zwolenianka D1 – KS Potworów 3:0

Jedlnia Dzieciom – Zwolenianka D2 1:6

Zwolenianka E1 – Broń Radom 5:10

Zwolenianka E2 – Polonia Iłża 5:5

 

 

Kolejne zwycięstwo Zwolenianki! (FOTO)

W sobotę (30.03) na stadionie przy ulicy Parkowej Zwolenianka Zwoleń rozegrała kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem zwoleńskiej drużyny był zespół Energii II Kozienice. Był to niezwykle ważny mecz, nie tylko ze względu na ligową sytuacje, ale także patrząc na pierwsze bezpośrednie spotkanie, kiedy to Energia na własnym terenie pokonała Zwoleniankę 7:2. Piłkarzy na pewno napawała chęć rewanżu za jesienną porażkę. Widać to było od pierwszej minuty gry. Gospodarze przeważali, stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, lecz praktycznie do końca pierwszej połowy nie udało się przełamać defensywy rywala. Zrobił to wreszcie w 39′ minucie rywalizacji Artur Karasiński, który pięknym strzałem zza pola karnego odnalazł drogę do bramki. W drugiej połowie na gola nie trzeba było czekać aż tak długo. Po dziesięciu minutach drugiej połowy bramkarz Energii II Kozienice Damian Ambroziak ponownie musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Autorem drugiej bramki był także Artur Karasiński, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Drużyna rywala mimo niekorzystnej sytuacji wciąż atakowała i szukała sposobu na przechytrzenie naszej defensywy. Udało im się w 62′ minucie, kiedy to strzałem z okolic szesnastego metra zapewnili sobie bramkę kontaktową. Taki rezultat gwarantował wielkie emocje w końcowych minutach. Tak też było! Emocje sięgnęły zenitu, gdy z boiska (niesłusznie!?) został wyrzucony nasz grający trener Paweł Kopeć. Pozostali zawodnicy jednak stanęli na wysokości zadania i utrzymali korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Po szesnastu kolejkach Zwolenianka ma na swoim koncie trzydzieści dziewięć punktów i drugą pozycje w ligowej tabeli, co pozwala myśleć o upragnionym awansie…

SKŁAD: Kozieł, Gryczka, Sztobryn, Walaszczyk, Szczepański, Grabowski, Wójcik, Karasiński, Królicki, Zdżalik, Kusio. Na boisku pojawili się również Cygan, Rogala i Kwaśnik.

BRAMKI: Artur Karasiński – 2SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT