Z życia klubu: przegrany sparing, testy nowych piłkarzy i odejścia z klubu!

Można mówić, że okres wakacyjny to czas, kiedy nic się nie dzieje i nie ma czego oglądać. Nic z tych rzeczy! Zwolenianka przygotowująca się do rozpoczęcia nowego sezonu ma za sobą już jedno spotkanie sparingowe. W sobotę (20 lipca) drużyna Pawła Kopcia rozegrała mecz z Iłżanką Kazanów (Liga Okręgowa). Rywalizacja układała się dla naszego zespołu dosyć dobrze, pomimo braku w kadrze takich piłkarzy jak: Patryk Wójcik, Kondrad Królicki, Daniel Walaszczyk, Marcin Sztobryn czy Dominik Kozieł. Biało – zieloni doszli do kilku dogodnych sytuacji, lecz brak skuteczności przeszkodził w zdobyciu bramki. Błędu naszej defensywy nie zmarnowali jednak nasi rywale, którzy w sześćdziesiątej czwartej minucie gry wykorzystali błąd w defensywie Zwolenianki strzelając jedyną bramkę w całym spotkaniu. Porażka, na tym etapie przygotowań, nie jest niczym, czym mielibyśmy zaprzątać sobie głowy. Zwłaszcza, że gra ekipy Pawła Kopcia wyglądała fragmentami naprawdę bardzo obiecująco. Z niecierpliwością czekamy na kolejny towarzyski mecz Zwolenianki, który już w następną sobotę (27 lipca). Tym razem rywalem będzie IV-ligowa KS Warka.

TRANSFERY:

W sobotniej rywalizacji z Iłżanką Kazanów testowych było kilku piłkarzy, którzy być może dołączą do Zwolenianki przed rozpoczęciem nowego ligowego sezonu. Jednym z nich był Filip Wietrzyński wcześniej występujący m.in. w Broni Radom czy Zorzy Kowala. Szeregi naszego zespołu może wzmocnić również gracz, który już niegdyś występował w koszulce zwoleńskiego klubu. Mowa o Wojciechu Adamczyku, który w sezonie 2017/2018 grał w drużynie wówczas prowadzonej przez Krzysztofa Oczkowskiego. Ostatnie miesiące Adamczyk spędził w Oscarze Przysucha, Pilicy Białobrzegi oraz LKS Promnej. Z naszym zespołem w ostatnich dniach trenował także Mikołaj Stępień. Niespełna osiemnastoletni zawodnik, który swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w młodzieżowych drużynach Zwolenianki może powrócić do macierzystego klubu i wesprzeć biało – zielonych w walce na poziomie Klasy Okręgowej. Warto dodać, że Stępień w ostatnim czasie trenował z IV-ligowym Radomiakiem II Radom.

Okienko transferowe działa w obie strony, co oznacza, że także inne kluby mogą wzmocnić się naszymi piłkarzami do czego prawdopodobnie dojdzie w przypadku Patryka Wójcika. Kapitan naszego zespołu w ostatnich dniach prezentował się na testach w III-ligowej Broni Radom.

Patryk Wójcik (na zdjęciu) w Zwoleniance występuje od 2015 roku. Niezmiernie cieszy fakt, że dobrą grę naszych piłkarzy doceniają kluby z wyższych klas rozgrywkowych!

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT