Patryk Wójcik – statystki, osiągnięcia, występy…

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Patryk Wójcik występujący w naszym klubie od sezonu 2015/2016 w nadchodzącym sezonie założy koszulkę III-Ligowej Broni Radom. Cztery lata występów to czas, który trzeba należycie podsumować…

2015/2016

Patryk Wójcik trafił ponownie do naszego klubu z Wisły Puławy, gdzie jako wypożyczony ze zwoleńskiwgo klubu młodzieżowiec rozwijał swój potencjał i wchodził w wiek seniorski. Pierwszy zespół Zwolenianki, wówczas występujący na poziomie Klasy Okręgowej, był kolejnym krokiem w karierze młodego zawodnika.

2016/2017

Kolejny sezon przyniósł coraz więcej występów (większość w pierwszym składzie), które pomogły naszej ekipie, wówczas prowadzonej przez Marka Oczkowskiego (do stycznia 2017) i Krzysztofa Oczkowskiego, utrzymać się na szczeblu Ligi Okręgowej. Młody napastnik zagrał w dwudziestu dziewięciu meczach i dziewięć razy trafiał do bramki.

2017/2018

Trzeci sezon w zwoleńskim klubie można nazwać „słodko – gorzkim”. Runda jesienna rozpoczęła się dla naszego zespołu bardzo słabo, ponieważ pierwsze zwycięstwo ekipy Krzysztofa Oczkowskiego nadeszło dopiero w trzynastej serii gier. Wójcik do końca rundy grając w siedemnastu spotkaniach pokonał bramkarzy rywali aż dziewięć razy. Dobre występy i systematyczne postępy zostały docenione. Piłkarz Zwolenianki odebrał nagrodę „Talent roku 2017” oraz zajął trzecie miejsce w plebiscycie: „Najpopularniejszy Supertalent Ziemi Radomskiej”.

Runda wiosenna przyniosła heroiczną walkę o utrzymanie do ostatniego momentu. Niestety nasz zespół zajął szesnaste miejsce i został zdegradowany do A-Klasy. Wójcik w rundzie wiosennej do swojego dorobku bramkowego dorzucił trzy trafienia i zakończył sezon z dorobkiem dwunastu bramek.

2018/2019

Zwolenianka jako spadkowicz rozpoczęła sezon na poziomie A-Klasy mając tylko jeden cel. Za wszelką cenę powrócić na poziom Ligi Okręgowej. Po rezygnacji Krzysztofa Oczkowskiego z funkcji pierwszego szkoleniowca. Rolę (grającego) trenera przejął występujący przez wiele lat w biało – zielonej koszulce Paweł Kopeć. Patryk Wójcik jako kapitan w rundzie jesiennej w dwunastu występach strzelił aż dziewięć bramek. Do końca sezonu dołożył jeszcze osiem goli, co było niewątpliwie bardzo ważnym elementem, który pozwolił zająć drugie miejsce w ligowej tabeli i po barażach powrócić do Ligi Okręgowej.

W 2018 roku Patryk Wójcik, a także cała Zwolenianka została nagrodzona w plebiscycie „Echa Dnia”. Patryk zajął drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego sportowca powiatu zwoleńskiego, natomiast Zwolenianka została wybrana najlepszą sportową drużyną.

Patryk Wójcik we wszystkich rozgrywkach w naszym klubie (według „Łączy nas piłka„) rozegrał 102 mecze, w których zdobył 46 goli.

Regularność, dobra forma oraz świetne statystki poskutkowały zainteresowaniem ze strony klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Od nowego sezonu Patryk Wójcik będzie prezentował się na poziomie III-Ligi, w koszulce Broni Radom. Życzymy powodzenia i dziękujemy za kilka lat gry w Zwoleniance Zwoleń!

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT