Z życia klubu: przygotowań ciąg dalszy!

W środę (31 lipca) ponownie pierwsza i druga drużyna rozegrały mecze kontrolne. Zwolenianka zmierzyła się z SKS Potworów (A-Klasa), zaś Zwolenianka II podjęła na wyjeździe Legion Suskowola (B-Klasa).

Zawodnicy Pawła Kopcia rozegrali już trzeci sparing podczas tego okresu przygotowawczego. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się porażkami (Iłżanka i KS Warka), lecz tym razem to Zwolenianka pewnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wynik otworzył już w ósmej minucie gry Daniel Walszczyk. Goście wyrównali już po trzech minutach, lecz chwilę później ponownie na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził swoim trafieniem Łukasz Trybała. Do przerwy jednak gracze z Potworowa przywrócili stan remisowy po wykorzystanym rzucie karnym sekundy przed gwizdkiem na przerwę. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze. W sześćdziesiątej siódmej minucie zestaw błędów w defensywie rywala wykorzystał Patryk Kwaśnik, a dzieło zwieńczył Daniel Walaszczyk, który niedługo przed końcem skompletował dublet. Naszych zawodników czeka jeszcze jedna potyczka towarzyska, która zostanie rozegrana 3 sierpnia.

Swój mecz kontrolny rozegrali także gracze Zwolenianki II Zwoleń. Ich rywalem był Legion Suskowola, który również od nowego sezonu będzie rywalizował na poziomie Klasy B. Gra w wykonaniu biało – zielonych od pierwszych minut wyglądała dosyć obiecująco. Nasi zawodnicy wykreowali trzy sytuacje bramkowe, lecz żadna z nich nie została wykorzystana. Nie mylili się gospodarze, którzy do przerwy dwukrotnie zdołali trafić do siatki. Do końca spotkania padło jeszcze cztery bramki. Trzykrotnie naszego bramkarza pokonywali zawodnicy Legionu Suskowola, a gola honorowego dla Zwolenianki zdobył Łukasz Zaniewski. Rezultat nie do końca odzwierciedla obraz gry, bowiem to nasza drużyna częściej znajdowała się pod bramką rywala i oddawała strzały. Podobnie jak pierwszy zespół graczy drugiej drużyny czeka sparing, który odbędzie się 3 sierpnia.

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT