Zwolenianka tuż za podium w Memoriale Kramczyka

Sporą niespodziankę sprawiła Zwolenianka Zwoleń, która zajęła czwarte miejsce w VIII Memoriale Władysława Kramczyka. Turniej rozgrywany dla rocznika 2009 odbywał się w Lipsku. Zespół trenera Marka Oczkowskiego trafił do trudnej grupy, ale poradził sobie nadspodziewanie dobrze. W pierwszym meczu Zwolenianka co prawda przegrała 0:5 ze Zniczem Pruszków, ale póxniejszy zwycięzca imprezy pokazał, że przerasta poziomem niemal wszystkie zespoły. W drugim meczu podopieczni trenera Marka Oczkowskiego już po minucie prowadzili 2:0 z faworyzowaną Bronią.   Cały mecz dobrze się bronili, ale w końcówce rywale przełamali defensywę i mecz zakończył się remisem 2:2. W kolejnych meczach zespół ze Zwolenia pokonał wysoko gospodarzy, FA LIpsko i na koniec po zaciętym spotkaniu drużynę z Płocka i zajął drugą lokatę w grupie. To miejsce dało Zwoleniance prawo gry w meczu o trzecie miejsce. Tam na naszą drużynę czekał już Radomiak. Szkoda, że Zwolenianka przespała początek meczu i radomska ekipa szybko zdobyła dwa gole.Potem udało się zdobyć kontaktową bramkę na 2:1. Zwolenianka goniła, ale to rywal w końcówce zapewnił sobie wygraną.  

Mimo porażki w ostatnim meczu, zwoleński zespół pokazał się z dobrej strony.   Finał był jednostronny i rozstrzygnął się właściwie po dwóch minutach, kiedy Znicz zdobył trzy gole. korona kompletnie się załamała i skończyło się 10:1. Takiego jednostronnego finału w ośmioletniej historii memoriału jeszcze nie było.   Najlepszym strzelcem został zawodnik Znicza Pruszków – Oskar Maj, który zdobył dziewięć bramek. Najlepszym golkiperem wybrano Jana Nowiczewskiego z Radomiaka, natomiast najlepszym zawodnikiem Ksawier Dąbkowski z Korony Ostrołęka.   Nagrodę fair play ufundował Paweł Maciejewski, dyrektor OSiR w Górze Kalwarii. Wręczył ją drużynie FA Lipsko za ambitną, sportową rywalizację.   WYNIKI   Mecze fazy grupowej: FA Lipsko – Broń Radom 0:4 Znicz Pruszków – Zwolenianka Zwoleń 5:0 FA Lipsko – Young Champions Płock 0:5 Zwolenianka – Broń 2:2 Young Champions Płock – Znicz Pruszków 0:3 Zwolenianka – Lipsko 5:1 Broń Radom – Znicz Pruszków 4:5 YC Płock – Zwolenianka 0:1 Lipsko – Znicz 0:11 YC Płock – Broń 1:0 Jastrząb Głowaczów – Radomiak Radom 1:0   AP Szydłowiec – Dwie Jedynki Mińsk Maz. 2:7   Korona Ostrołęka – Jastrząb Głowaczów 2:1   Dwie Jedynki – Radomiak 2:3   Korona – Szydłowiec 6:1   Dwie Jedynki – Jastrząb Głowaczów 5:1   Radomiak – Szydłowiec 2:0   Korona – Dwie Jedynki 0:0   Jastrząb – Szydłowiec 6:1   Korona – Radomiak 1:1    

TABELA GRUPA A

  1. Znicz                 4              12         24:4  

2. Zwolenianka     4             7         8:8  

3. Yougn Champ.  4              6         6:4  

4. Broń                  4              4         10:8

  5. FA Lipsko          4              0          1:25

 

TABELA GRUPA B  

1. Korona Ostrołęka           4      8      9:3  

2. Radomiak Radom           4      7      6:4  

3. Dwie Jedynki Minsk        4      7      14:6  

4. UKS Jastrząb                  4       6     9:8  

5. AP Szydłowiec                4      0      4:21

  Mecz o 9 miejsce   FA Lipsko – AP Szydłowiec 1:2  

Mecz o 7 miejsce   Broń Radom – Jastrząb Głowaczów 0:2

    Mecz o 5 miejsce   Young Champions Płock – Dwie Jedynki Mińsk Mazowiecki 0:1

Mecz o 3 miejsce Radomiak – Zwolenianka 3:1  

Finał

Znicz Pruszków – Korona Ostrołęka 10:1

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT