NADCHODZĄCE MECZE

Ostatnie wyniki 2021/2022

Zwolenianka – ENEA Energia II Kozienice 2:0

 

 

ADRES

ul. Parkowa 1, 26-700 Zwoleń (stadion – w trakcie modernizacji)

ul. Sportowa 5, 26-700 Zwoleń (boisko nad zalewem)

 

Trener Robert Rogala odpowiedział na pytania dotyczące okresu przygotowawczego i nowej rundy. Plan sparingów!

Wywiad z trenerem Robertem Rogalą. W nim między innymi o planie przygotowań do nowej rundy, celach i wzmocnieniach. Zachęcamy do przeczytania.

1.Kiedy nasz zespół rozpocznie przygotowania, jak one będą przebiegać, i na co Trener najbardziej będzie zwracał uwagę?

Przygotowania ruszają 19 stycznia. Trenujemy na własnych obiektach 3 razy w tygodniu plus mecz sparingowy. Okres przygotowawczy jest specyficzny i na pewno będziemy pracowali nad przygotowaniem motorycznym zespołu. Natomiast gry sparingowe pozwolą na dopracowanie aspektów taktycznych drużyny.

2.Jak drużyna zamierza grać w drugiej części sezonu, czy styl gry drużyny będzie bardzo różnił się od tego , który mogliśmy oglądać jesienią?

Chciałbym, żebyśmy zaczęli grać skuteczniej niż w minionej rundzie. Musimy także popracować nad grą defensywną całej drużyny bo tracimy zdecydowanie zbyt dużo bramek. Co do stylu to na pewno chciałbym, żeby drużyna zaczęła grać agresywniej na całym boisku. Częściej stosowała pressing wysoki, ale do tego niewątpliwie jest potrzebna bardzo dobra organizacja gry całej drużyny. I nad tymi aspektami na pewno będziemy pracowali.

3.Czy w zespole pojawią się nowi zawodnicy, czy ktoś nas opuści?

Na pewno przydałoby się podnieść rywalizację w zespole bo to zawsze napędza rozwój. Zima jest jednak trudnym okresem na robienie transferów dlatego na tą chwilę trudno określić czy dojdzie do zmian w zespole. Myślę, że po pierwszych tygodniach treningów będziemy mogli więcej powiedzieć.

4.Czy pandemia przeszkadza w dobrym przygotowaniu się do rozgrywek, czy ten okres przygotowawczy różni się od tych z poprzednich lat?

Pandemia pokrzyżowała nam plany już w minionej rundzie. Po niezłym starcie przyszedł okres, że ciągle ktoś wypadał ze składu albo to z powodu zakażenia albo kwarantanny. Do tego doszły urazy niektórych zawodników. Nie dysponowaliśmy zbyt liczną kadrą i dlatego odbiło się na końcówce rundy, która wypadła nie tylko dla mnie zdecydowanie poniżej oczekiwań.

5. Na jaki cel będzie nastawiona nasza drużyna w rundzie wiosennej?

Celem nie tylko dla mnie ale i dla całego klubu jest walka o jak najwyższą lokatę w rozgrywkach. Na pewno będziemy chcieli mocno zacząć rundę by nie martwić się do ostatnich kolejek o utrzymanie w lidze okręgowej. Nie będzie to zadanie łatwe bo terminarz mamy na początku rundy bardzo ciężki. Gramy praktycznie z drużynami ze ścisłej czołówki. Do tego najprawdopodobniej nie będziemy mogli korzystać z własnego boiska (budowa stadionu). Ale jak pokazała to runda jesienna w tych meczach nie musimy stać na straconej pozycji. Pokazaliśmy także, że dobrze czujemy się w meczach wyjazdowych.

Mecze sparingowe:

30 stycznia Zwolenianka Zwoleń – Cisowianka Drzewce (A klasa)

6 luty Zwolenianka Zwoleń – Zamłynie Radom (4 liga)

13 luty Zwolenianka Zwoleń – Polonia Iłża (A klasa)

20 luty Zwolenianka Zwoleń – ZKS Granat Skarżysko-Kamienna (4 liga)

27 luty Zwolenianka Zwoleń – KS Warka (4 liga)

6 marca Zwolenianka Zwoleń – Broń II Radom ( A klasa)

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT