NADCHODZĄCE MECZE

Ostatnie wyniki 2021/2022

Zwolenianka – ENEA Energia II Kozienice 2:0

 

 

ADRES

ul. Parkowa 1, 26-700 Zwoleń (stadion – w trakcie modernizacji)

ul. Sportowa 5, 26-700 Zwoleń (boisko nad zalewem)

 

Tenis ziemny w MKS „Zwolenianka” Zwoleń

Od początku roku 2022 w MKS „Zwolenianka” Zwoleń działa sekcja tenisa ziemnego. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej PSP Zwoleń przy ul. Kościelnej. Obecnie w zajęciach uczestniczy ponad 20 dzieci i młodzieży z gminy Zwoleń. Klub realizując ofertę zadania publicznego zapewnia za darmo miejsce i sprzęt tenisowy niezbędny do nauki tenisa ziemnego.

Intencją Klubu jest umożliwienie nauki tenisa ziemnego dla całej społeczności zwoleńskiej. W okresie zimowym wystąpiliśmy z pismem do Zwoleńskiego Stowarzyszenia Tenisowego z zapytaniem o możliwość wynajęcia / udostępnienia kortu tenisowego ogrzewanego i oświetlonego w hali przy ul. Parkowa 1 , dwa dni w tygodniu w celu prowadzenia zajęć z zakresu tenisa ziemnego dla młodzieży i dorosłych przez sekcję tenisa ziemnego. Jednocześnie poprosiliśmy o podanie kosztów wynajęcia /udostępnienia kortu tenisowego w/w okresie.

W odpowiedzi na nasze pismo otrzymalismy wiadomość w której Zwoleńskie Stowarzyszenie Tenisowe zaproponowało udostępnienie kortu ogrzewanego i oświetlonego od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 – 16:00 oraz w soboty i niedziele (w godzinach do ustalenia) w kwocie 120 zł /1 godz. (z ogrzewaniem i oświetleniem) , 60 zł/1 godz (bez ogrzewania i oświetlenia).

Ze względu na wysoki koszt (najdroższy w Polsce) wynajęcia kortów Klub nie skorzystał z możliwości prowadzenia zajęć dla młodzieży i dorosłych w okresie zimowym.

Powoli zbliża się okres letni i Klub przygotowuje się do prowadzenia zajęć tenisowych na świeżym powietrzu.

MKS „Zwolenianka” – sekcja tenisa ziemnego zwrócił się pismem do Burmistrza Zwolenia Pana Arkadiusza Sulimy z prośbą o pomoc w sprawie korzystania z kortów tenisowych otwartych przy ul. Parkowej oraz prowadzenia zajęć z zakresu tenisa ziemnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych gminy Zwoleń.

Czekamy na pozytywną informację. Dalsze wiadomości będą podawane na bieżąco.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich miłośników tenisa ziemnego do zainteresowania się sprawą kortów tenisowych przy ul. Parkowej. Teren kortów jest własnością Gminy i Miasta Zwoleń i powinien być wykorzystany do użytkowania dla całej społeczności zwoleńskiej. W większości miast działają miejskie korty tenisowe. Dlaczego nie w Zwoleniu?

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT