Najbliższe mecze

18 kwietnia

Sparing

Zwolenianka Zwoleń – Broń II Radom 

Boisko MOSIR w Radomiu

Mecz bez udziału publiczności!

Ostatnie wyniki 2020/2021

Iłżanka Kazanów – Zwolenianka Zwoleń 0:5

Zwolenianka C1 – Gracja Tczów 0:2

Zwolenianka B1 – Oskar Przysucha 0:1

Oskar Przysucha – Zwolenianka D2 0:5

Aktualności B 1

Rozwiązanie drużyny B1

Dotychczasowy zespół B1 został rozwiązany. Zawodnicy z rocznika 2002 przeszli do drużyny rezerw „Zwolenianka II Zwoleń”, natomiast piłkarze z rocznika 2003 zostali połączeni z rocznikami 2004 – 2005. Trenerem nowo-utworzonej drużyny został wcześniejszy opiekun grupy B1 – Krzysztof Oczkowski

Podsumowanie sezonu…

Kilka dni temu zakończył się sezon Zwolenianki Zwoleń B1 (2002-2003). Czas najwyższy, by podsumować to co wydarzyło się przez te dwa dosyć intensywne miesiące…

Sezon dla naszych piłkarzy rozpoczął się 6 kwietnia, kiedy to na inaugurację sezonu po wymagającym spotkaniu pokonali Zawiszę Sienno. Zwolenianka wówczas jako pierwsza straciła bramkę, lecz za sprawą goli Jakuba Bańkowskiego i Michała Muszyńskiego ekipa Krzysztofa Oczkowskiego udanie rozpoczęła ligową kampanię.

W kolejnym tygodniu zmagań przed drużyną biało – zielonych stanęło pierwsze wyjazdowe wyzwanie w postaci meczu z Powiślanką Lipsko. Zwolenianka od początku dominowała, co potwierdziło trafienie Dawida Chołuja. Na listę strzelców w tamtejszym pojedynku wpisali się także Kacper Furga i Jakub Bańkowski.

Po tygodniowej przerwie spowodowanej czasem świąt Wielkanocnych nasz zespół w szlagierowym pojedynku zmierzył się z Gracją Tczów. Wyrównana rywalizacja zakończyła się rezultatem bezbramkowym, co jeszcze bardziej podbiło stawkę nadchodzących następnych spotkań.

Pierwszy tydzień maja przyniósł pierwszą porażkę. 
Wyjazdowy mecz w Mirowie okazał się wyzwaniem ponad siły naszego osłabionego zespołu. Błędy w defensywie dały rywalom aż sześć goli na które biało – zieloni odpowiedzieli tylko dwiema bramkami. Na otarcie łez trafili Michał Muszyński i Jakub Paciejewski.

Dwa tygodnie później nasza ekipa powróciła na drogę zwycięstw. Rewanżowy pojedynek z Zawiszą Sienno okazał się pewną wygraną Zwolenianki, która przywróciła wiarę w dalszy pozytywny rozwój sytuacji w ligowej tabeli. W Siennie trafiali: Jakub Kusio. Michał Muszyński, Sebastian Zaborski i Filip Przepiórka.

W następnej serii gier tak wielu powodów do radości nie było, bowiem rywalizacja z Powiślanką Lipsko (ostatni zespół w tabeli) zakończyła się tylko podziałem punktów. Mimo kilku dogodnych sytuacji, jedyną bramkę dla biało – zielonych zdobył Dawid Chołuj.

Kolejno, pierwszego dnia czerwca doszło do długo wyczekiwanego rewanżowego pojedynku pomiędzy Zwolenianką, a Gracją Tczów. Przeciwnicy, z zimną krwią, wykorzystywali pomyłki w obronie, które doprowadziły do utraty aż sześciu goli. Honorowe trafienie zapisał na swoje konto Dawid Chołuj, który nie pomylił się z rzutu karnego.

Na sam koniec Zwolenianka, przed własną publicznością, rozegrała drugie spotkanie z GLUKS Gryfią Mirów, która kilka tygodni wcześniej okazała się dużo lepsza od podopiecznych Krzysztofa Oczkowskiego. W rewanżu sytuacja potoczyła się inaczej. Dwie bramki Jakuba Bańkowskiego i jedno trafienie Jakuba Paciejewskiego zapewniły zwycięstwo na zakończenie sezonu i tytuł wicemistrzów” 1 LIGI OKRĘGOWEJ B1 „.

TABELA: 
1. Gracja Tczów 22 pkt (26:5)
2. Zwolenianka 14 pkt (16:17)
3. GLUKS Gryfia Mirów 12 pkt (20:15)
4. Zawisza Sienno 9 pkt (18:22)
5. Powiślanka Lipsko 1 pkt (7:28)

KOMPLET WYNIKÓW:
06.04. Zwolenianka – Zawisza Sienno 2:1
14.04 Powiślanka Lipsko – Zwolenianka 0:3
27.04 Zwolenianka – Gracja Tczów 0:0
04.05 Gryfia Mirów – Zwolenianka 6:2
18.05 Zawisza Sienno – Zwolenianka 1:4
25.05 Zwolenianka – Powiślanka Lipsko 1:1
01.06 Gracja Tczów – Zwolenianka 6:1
12.06 Zwolenianka – Gryfia Mirów 3:2

NAJLEPSI STRZELCY:
1. Jakub Bańkowski (4 gole)
2. Michał Muszyński / Dawid Chołuj (obaj 3 gole) 
3. Jakub Paciejewski (2 gole)

Zawodnicy, którzy zagrali w tym sezonie:
Mateusz Krawczyk, Kacper Rogala, Łukasz Gogacz. Oskar Kapciak, Piotr Strzelecki, Krzysztof Gryka, Jakub Michalczyk, Kacper Gregorczyk, Jakub Gajewski, Jakub Pęksyk, Mateusz Drab, Michał Duliasz, Jakub Libiszewski, Filip Przepiórka (1 gol), Jakub Kusio (1 gol), Jakub Bańkowski (C) (4 gole), Kacper Furga (1 gol), Sebastian Zaborski (1 gol), Jakub Paciejewski (2 gole), Michał Muszyński (3 gole), Dawid Chołuj (3 gole).

Pełen emocji sezon dobiegł końca, lecz przed naszymi zawodnikami już niebawem kolejne wyzwania.

Wszystkim naszym kibicom dziękujemy i mamy nadzieje na dalsze wsparcie!

….W imieniu drużyny
Jakub Lipiec

Wygrana na koniec sezonu…

W środę (12.06) zawodnicy Zwolenianki Zwoleń rozegrali swój ostatni mecz w tym sezonem. Rywalem w końcowym pojedynku naszej ekipy w tej kampanii była drużyna GLUKS Gryfii Mirów, która przed kilkoma tygodniami okazała się lepsza od biało – zielonych wygrywając (6:2). W rewanżowej rywalizacji sytuacja także nie ułożyła się po myśli gospodarzy. Po zamieszaniu w naszym polu karnym goście z Mirowa wyszli na prowadzenie. Riposta Zwolenianki nadeszła kilka minut później, kiedy to indywidualną akcją, która przyniosła bramkę popisał się Jakub Bańkowski. Na drugiego gola naszego zespołu także nie trzeba było długo czekać. Po dobrym zachowaniu całej linii ofensywnej piłkę do siatki wpakował Jakub Paciejewski. Prowadzenie już w drugiej połowie podwyższył Jakub Bańkowski, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Nerwową atmosferę w końcowych fragmentach spotkania spowodowała bramka zdobyta przez gości po strzale z rzutu karnego. Pomimo ataków i starań rywala nie udało im się doprowadzić do remisu. Potyczka zakończyła się zwycięstwem, które daje pozytywne zakończenie wymagającego sezonu. Wynik ten daje naszym piłkarzom tytuł wicemistrzów 1 Ligi Okręgowej B1.

Niebawem obszerniejsze podsumowanie zakończonej ligowej kampanii…

Porażka w Tczowie…

W sobotę (1 czerwca) nasza drużyna rozegrała ostatnie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. W pierwszym bezpośrednim starciu w tym sezonie padł bezbramkowy remis. Rewanżowa rywalizacja niestety od początku nie ułożyła się korzystnie. Nasi rywale bezlitośnie wykorzystywali błędy defensywne, co poskutkowało rezultatem 5:1 do przerwy. Jedyną bramkę dla Zwolenianki zdobył Dawid Chołuj, który skutecznie uderzał z rzutu karnego. W drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku zmienników, którzy nieco odmienili naszą grę, lecz i to nie dało nam czystego konta w drugich czterdziestu pięciu minutach. Szósty gol dla gospodarzy był zarazem ostatnim trafieniem w całym meczu. Wysoka porażka rozczarowuje, lecz przed naszymi zawodnikami jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie. W niedzielę (9 czerwca) w Zwoleniu biało – zieloni zmierzą się z GLUKS GRYFIĄ Mirów. Naszym przeciwnikom dziękujemy za walkę i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

SKŁAD: Krawczyk, Kapciak, Gryka, Michalczyk, Strzelecki, Bańkowski, Kusio, Przepiórka, Paciejewski, Muszyński, Chołuj. Ponadto grali: Rogala, Furga, Libiszewski, Duliasz, Drab.

GOL: Dawid Chołuj

Remis z Powiślanką Lipsko…

25 maja nasi zawodnicy na boisku przy ulicy Parkowej rozegrali swoje kolejne (przedostatnie) domowe spotkanie w tym sezonie. Rywalem Zwolenianki w tej serii gier był zespół Powiślanki, z którym nasza drużyna 14 kwietnia w Lipsku wygrała (3:0). Tym razem przeciwnicy postawili trudniejsze warunki, co skutkowało bardzo wyrównaną i zaciętą grą przez całą pierwszą połowę, w której oglądaliśmy kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki po obu stronach. W samej końcówce pierwszej części spotkania szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy wykorzystali błąd w defensywie i zdobyli pierwszego gola w tym meczu. W drugiej połowie gra wyglądała nieco inaczej. Wzmożone ataki gospodarzy dały trafienie wyrównujące stan rywalizacji. Drogę do siatki skutecznie odnalazł Dawid Chołuj, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Końcowe minuty upłynęły pod znakiem wielu prób w ofensywie, które ostatecznie nie przyniosły gola na wagę zwycięstwa. Przed piłkarzami Krzysztofa Oczkowskiego jeszcze dwa ligowe starcia. Już za tydzień wyjazdowa walka o ligowe punkty z Gracją Tczów.

SKŁAD: Krawczyk, Gryka, Kapciak, Strzelecki, Furga, Michalczyk, Bańkowski, Kusio, Muszyński, Paciejewski, Chołuj. Ponadto grali: Zaborski, Gajewski, Duliasz.

GOLE: 1 – DAWID CHOŁUJ

Powrót na zwycięską ścieżkę…

18 maja zawodnicy Zwolenianki Zwoleń B1 (2002-2003) rozegrali swoje kolejne wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Potyczka w Siennie była dla naszego zespołu niezwykle istotna, z uwagi na chęć powrotu na drogę zwycięstw po dwóch meczach przerwy (remis z Gracją Tczów i porażką z Gryfią Mirów). Stawką tego pojedynku było także utrzymanie nadziei na wywalczenie awansu w tej ligowej kampanii. Nasi piłkarze od początku, ze świadomością jak ważna jest to rywalizacja, ruszyli na rywala, co pozwoliło szybko objąć prowadzenie. Bramkę otwierającą zdobył Jakub Kusio. Na drugiego gola biało – zielonych również nie trzeba było długo czekać. Podanie Filipa Przepiórki wykorzystał Michał Muszyński, który trafił po raz trzeci w tym sezonie. Przed przerwą zobaczyliśmy jeszcze jedno trafienie. Strzał z dystansu dał gospodarzom gola kontaktowego. W drugiej części spotkania podopieczni Krzysztofa Oczkowskiego przypieczętowali swoją wyższość nad rywalem. Trzecie trafienie dla naszej ekipy zapewnił Sebastian Zaborski, który popisał się sprytem lobując bramkarza rywali. Dzieło zwieńczył Filip Przepiórka, który zdobywając widowiskową bramkę z rzutu wolnego ostatecznie zapewnił wygraną Zwolenianki w Siennie. Niezmiernie cieszy gra pełna ambicji i skuteczności. Powrót do wygrywania, a zarazem zdobycie trzech punktów wciąż pozostawia nadzieje na wywalczenie pozycji dającej awans. Za tydzień przed własną publicznością nasi gracze zmierzą się z Powiślanką Lipsko…

Pierwsza porażka w sezonie…

W sobotę 4 maja juniorzy Zwolenianki Zwoleń rozegrali drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie. Tym razem nasz osłabiony zespół (absencja trzech piłkarzy podstawowego składu) zagrał z drużyną GLUKS Gryfii Mirów. Pomimo determinacji i zaangażowania naszych graczy, wyjazdowa rywalizacja nie ułożyła się po naszej myśli. Ekipa gospodarzy bezlitośnie, lecz także z dużym udziałem szczęścia wykorzystywała błędy formacji defensywnej. Do przerwy Gryfia prowadziła czterema bramkami. Od początku drugiej połowy po korektach dokonanych przez trenera Krzysztofa Oczkowskiego (przejście na 4-3-3) gra, szczególnie w ofensywie, zaczęła wyglądać lepiej. Kilka minut po przerwie pierwszą bramkę dla Zwolenianki zdobył Michał Muszyński pokonując bramkarza rywali strzałem spoza pola karnego. Kolejne minuty przyniosły parę innych dogodnych okazji do zdobycia bramki. Zabrakło jednak skuteczności, co zemściło się w końcówce meczu, gdy ponownie gospodarze zadali dwa błyskawiczne ciosy skutkujące utratą dwóch goli. Ambicja i walka do końca przyniosły nagrodę w postaci drugiego trafienia, które na swoje konto zapisał Jakub Paciejewski. Za dwa tygodnie naszą drużynę czeka wyjazd i rewanżowe starcie z Zawiszą Sienno. Gorąco wierzymy w to, że podrażnienie sportowej złości przyniesie efekt, którym będzie powrót na zwycięską ścieżkę…

Remis z Gracją Tczów…

27 kwietnia zawodnicy Zwolenianki Zwoleń przed własną publicznością rozegrali swój trzeci ligowy mecz w tym sezonie. Rywalem w trzeciej serii gier był zespół Gracji Tczów, a więc druga obok Zwolenianki drużyna, która przed tą kolejką miała na swoim koncie komplet punktów. Od początku w grze było widać zaangażowanie, ale także presję związaną z atmosferą derbowego pojedynku. Podopieczni Krzysztofa Oczkowskiego od pierwszej minuty próbowali zaskoczyć defensywę rywala, lecz w poczynaniach naszych było widać odpowiedzialność spowodowaną wielką wagą tej potyczki, także w kontekście dalszej walki w rozgrywkach ligowych. Ostatecznie spotkanie, po zaciętej i intensywnej rywalizacji, zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Już za tydzień naszych zawodników czeka wyjazd do Mirowa i starcie z GLUKS Gryfią Mirów. Serdecznie dziękujemy kibicom za przybycie i doping, a także zapraszamy na kolejne domowe mecze…

Mamy to! Drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zwolenianka pokonuje Powiślankę Lipsko…

14 kwietnia Zwolenianka Zwoleń B1 (2002 – 2003) w pierwszym wyjazdowym spotkaniu tego sezonu zmierzyła się w Lipsku z drużyną Powiślanki. Nasi zawodnicy faworyzowani od samego początku, zważywszy na słabe wyniki rywala, od pierwszej minuty dominowali i szybko wyszli na prowadzenie. Zagranie na pole karne wykorzystał Dawid Chołuj, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Do przerwy Zwolenianka mimo prowadzenia wciąż utrzymywała tylko jednobramkowe prowadzenie. Stan ten zmienił się kilkanaście minut po przerwie. Zamieszanie pod bramką Powiślanki sprytnie wykorzystał Kacper Furga, który niekonwencjonalnym uderzeniem (strzał barkiem) podwyższył prowadzenie naszego zespołu. Wynik meczu ustalił w końcowym fragmencie spotkania Jakub Bańkowski, który wykorzystując składną akcje całej drużyny zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie. Po dwóch meczach nasi piłkarze mają na koncie komplet punktów. Za dwa tygodnie (27 kwietnia) kolejna walka o ligowe punkty. Tym razem rywalem w „domowym spotkaniu” będzie Gracja Tczów…

Zwycięstwo na inauguracje ligowego sezonu!

W sobotę 6 kwietnia na stadionie przy ulicy Parkowej zawodnicy Zwolenianki Zwoleń B1 (2002 – 2003) rozegrali swoje pierwsze ligowe spotkanie. Rywalem na inauguracje była drużyna Zawiszy Sienno. Od początku w grze naszych zawodników było widać koncentracje spowodowaną wagą spotkania, które może okazać się niezwykle ważne w ostatecznym rozrachunku ligowych zmagań. Mimo niezłego początku to goście pierwsi wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Bramkę na 1:1 zdobył strzałem z dystansu kapitan drużyny Jakub Bańkowski. Po zdobyciu pierwszego gola gra naszego zespołu zaczęła wyglądać nieco lepiej, co potwierdził Michał Muszyński, który swoim trafieniem wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. Goście mimo niekorzystnego rezultatu, nie rezygnowali z ataków, które przyniosły kilka dogodnych okazji. Jednak w każdej z tych sytuacji górą był bramkarz Mateusz Krawczyk, który zaliczył znakomity występ. Gra nie wyglądała idealnie, lecz niezmiernie cieszą trzy punkty i dobra inauguracja ligowego sezonu. Już w niedzielę (14.04) zawodników Krzysztofa Oczkowskiego czeka wyjazd do Lipska, gdzie zmierzą się z Powiślanką. Stawką następny komplet punktów…

Remis w ostatnim meczu kontrolnym!

31 marca 2019 roku zespół Zwolenianki Zwoleń B1 w Janowcu rozegrał swój ostatni kontrolny mecz przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Rywalem drużyny Krzysztofa Oczkowskiego była drużyna Serokomli Janowiec. Zawodnicy Zwolenianki nieskoncentrowani weszli w rywalizacje, bowiem już po kilkunastu pierwszych minutach gospodarze prowadzili dwiema bramkami. W drugiej części pierwszej połowy nasi piłkarze powoli zaczynali dochodzić do głosu. Potwierdził to gol Jakuba Paciejewskiego, który sfinalizował szybką kontrę naszej drużyny. Ostatnie minuty pierwszej połowy towarzyskiej rywalizacji przebiegły jako pokaz dominacji graczy ze Zwolenia. Mimo dobrej gry w ofensywie, która wykreowała kilka znakomitych sytuacji bramowych brakowało skuteczności. Niemoc przełamał napastnik Dawid Chołuj, który jedną z wielu okazji wykorzystał. Sparingowa potyczka zakończyła się remisem 2:2. Już za tydzień start ligowej rywalizacji. Grę o punkty zaczynamy na własnym terenie pojedynkiem z Zawiszą Sienno. Spotkanie już w najbliższą sobotę!

31 marca 2019 Janowiec
Na zdjęciu (od lewej):
Trener Krzysztof Oczkowski, Michalczyk, Strzelecki, Furga, Rogala, Gogacz, Krawczyk, Bańkowski, Kusio, Muszyński, Kierownik drużyny Mateusz Lewikowski, Paciejewski, Gryka, Chołuj, Pęksyk, Drab, Kapciak, Gajewski

SPONSORZY

WALDEMAR GARBAT

KANTOR WYMIANY WALUT