NADCHODZĄCE MECZE

ul. Parkowa 1, 26-700 Zwoleń (stadion – w trakcie modernizacji)

ul. Sportowa 5, 26-700 Zwoleń (boisko nad zalewem)

Stadion

STADION MIEJSKI W ZWOLENIU

Stadion Miejski w Zwoleniu, czyli obiekt na którym swoje mecze rozgrywa Zwolenianka znajduje się w Zwoleniu, przy ulicy Parkowej 1. Obiekt posiada jedną trybunę, częściowo zadaszoną wraz z sektorem dla kibiców gości.

Pierwsza poważna modernizacja miała miejsce w latach 2007 – 2008, i była ona podzielona na kilka etapów. Najpierw powstał budynek klubowy z pomieszczeniami socjalnymi, w których mieściły się szatnie, sanitariaty oraz pokój dla sędziów. W późniejszych etapach powstały nowe trybuny oraz ogrodzenie.

W sezonie 2009/2010 na stadionie Zwolenianki swoje mecze rozgrywała Wisła Puławy, występująca wówczas w rozgrywkach II ligi.

W 2020 roku gmina Zwoleń pozyskała blisko 5,5 mln złotych na modernizację obiektu. Docelowo obiekt ma być wyposażony w dwa nowe boiska trawiaste z odwodnieniem. Wokół głównej płyty stadionu zostanie wybudowana bieżnia okrężna z sześcioma torami o długości 400 metrów oraz bieżnia prosta z ośmioma torami o długości 110 metrów. W rejonie bieżni znajdą się urządzenia sportowe: jednotorowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów z mączki ceglanej, rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów na murawie, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do rzutu oszczepem oraz rów z wodą. Co ciekawe pod kątem lekkoatletycznym obiekt będzie spełniał wymagania olimpijskie. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku i trwają do dziś, a planowany termin oddania do użytku oscyluje w okres jesienny 2022 roku.

Pojemność: 480 (w tym 60 w sektorze gości)

Wymiary boiska: 105 x 71 [m]